O mnie

Moje zdjęcie
Mam już swoje lata. Fotografią zainteresowałem się stosunkowo niedawno i można by rzec na starość;-) Ale dopóki zdrowie i kondycja mi pozwalają, włóczę się z aparatem po bagnach, lesie i krzakach, żeby robić to co sprawia mi największą satysfakcję.

wtorek, 21 lipca 2015

Jakich forteli używa ptasi Dawid przeciw ptasiemu Goliatowi?

Jednym z bardziej efektownych letnich ptaków szponiastych jest Błotniak stawowy. W ptasim światku można śmiało o nim powiedzieć "mister szponiastych"

Podczas jednej z zasiadek na Błotniaka zaobserwowałem ciekawą scenkę.
Do przynęty którą wyłożyłem pod budą aby go zwabić, przyleciała Śmieszka, Długi czas spokojnie sobie ją skubała. W pewnym momencie ptak bardzo się zaniepokoił i z mewim krzykiem zerwał się w powietrze.
Prawie w tym samym momencie przy przynęcie wylądował samiec Błotniaka stawowego i bez ceregieli zabrał się za pałaszowanie mięska.

Nad drapieżcą cały czas krążyła Śmieszka głośno okazując swoje niezadowolenie z obecności silniejszego konkurenta pokarmowego. Nagle Śmieszka zrobiła niski nalot nad Błotniakiem i wykonała zrzut jasnej kupki. Po chwili powtórzyła manewr i ten nalot udało mi się uwiecznić na zdjęciu.

Nie zniechęciło to Błotniaka do pałaszowania mięsa ale na pewno nie był zadowolony z nalotu a i minę miał nietęgą ;-)

3 komentarze:

  1. kapitalne zdjęcia, świetna historia! Gratuluję :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Genialne fotki! Błotniak nieźle pozował. Pierwsze zdjęcie fenomenalne.
    Pozdrawiam. :)

    OdpowiedzUsuń

Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy