O mnie

Moje zdjęcie
Mam już swoje lata. Fotografią zainteresowałem się stosunkowo niedawno i można by rzec na starość;-) Ale dopóki zdrowie i kondycja mi pozwalają, włóczę się z aparatem po bagnach, lesie i krzakach, żeby robić to co sprawia mi największą satysfakcję.

niedziela, 5 sierpnia 2012

Czapla stara jak to bywa..............

Nad jeziorem mam przygotowane miejsce do fotografowania ptaków drapieżnych. Od pewnego czasu zauważyłem że miejsce to upodobała sobie czapla.
Nie miałem jednak szczęścia. Gdy przychodziłem do budki czapla zawsze już tam była i ją płoszyłem albo gdy udało mi się wejść do budki przed jej przylotem w okolicy pojawiał się wędkarz na łódce.
W niedzielę byłem w budce już po ciemku. Do brzasku pokimałem trochę. Poranek był piękny. Mgiełki snuły się nad jeziorem, słońce pomarańczowo wschodziło, cisza i.......nuda.
Niespodziewanie mignął mi na wodzie cień a chwilę po tym na platformie wylądowała czapla. Siwucha kilka razy czaiła się na ryby.

 W pewnej chwili wykonała błyskawiczny atak (był tak szybki że nie zdążyłem tego sfotografować) i złapała całkiem dużych rozmiarów płoć.

Złapaną rybę sprytnie obróciła sobie głową w kierunku gardła.

Po chwili płoć przepadła w przepastnej gardzieli.

Niech sobie Ignacy Krasicki pisze że "czapla jak to bywa trochę ślepa, trochę krzywa...." ja i tak w to nie wierzę bo może trochę krzywa ;-) to na pewno nie ślepa a na dodatek jeszcze bardzo sprytna ;-)

2 komentarze:

  1. bardzo dobre portrety ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. To zdjęcie z płocią 'wzdłuż' jest rewelacyjne!

    ... oj, ta okropna weryfikacja obrazkowa:(

    OdpowiedzUsuń

Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy